Dünyanın en ince 1 TB sabit diski

13.09.2013 10:01

Dünyanın en ince 1 TB sabit diski

Western Digital, 2.5 inç 7 mm’lik yeni WD Blue sabit diskle dünyanın en ince 1 TB sabit diskini üretti.

Western Digital, 2.5 inç 7 mm’lik yeni WD Blue sabit diskle dünyanın en ince 1 TB sabit diskini üretti. OEM’lere, kanal bütünleştiricilere ve tüketicilere ince ve hafif sistemler, ince dizüstü bilgisayarlar için benzersiz bir depolama çözümünün yanı sıra ana akım dizüstü bilgisayarlar için endüstri standardı 9.5 mm sürücü yuvalarıyla uyumluluk imkanı sunan WD Blue sabit disk ailesi şimdi 7 mm yüksekliğinin içinde 320 GB ile 1 TB arası değişen kapasitelerle ince tasarım ve yüksek kapasiteyi bir araya getiren bir seçenek sunuyor.

WD’de müşteri depolama ürünleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Matt Rutledge’e göre, "Geniş içerik portföyleri olan kullanıcıların artık Ultrabook alırken ya da ince ve hafif bir dizüstü bilgisayara geçerken kapasiteden ödün vermesine gerek yok. Bu kompakt 1 TB sabit disk sistem imalatçılarına müşterilerini bir üst ürüne geçirme ve onlara ince tasarım ve yüksek kapasitenin aynı anda bulunduğu sistemler arasından seçim yaptırabilme imkanı sunuyor.”
 
Intel Kapasite Pazarlama Müdürü Roger Bradford bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Intel hem masaüstü hem dizüstü platformlarda daha hızlı ve daha verimli performans gösterecek ve portatif sistemlerin yararına önemli kazançlar sağlayacak dördüncü nesil Intel Core işlemci ailesini piyasaya sürüyor. WD Blue 7 mm sabit disklerin piyasaya çıkmasıyla beraber depolama kapasitesinde Ultrabook, All-in-One ve diğer ince ve hafif PC kullanıcılarının bilgisayar deneyimlerini daha da zenginleştiren yeni bir seviyeye geçildi” dedi.
 
Acer Incorporated firmasında PC Global Operations BG Başkanı olan Tiffany Huang’a göre, “WD’nin 7 mm boydaki 1 TB kapasitesi ile beraber, Acer müşterileri şimdi her ki seçenekte de en iyiye sahip ve artık ince tasarımlı sistemlerin hafifliğiyle diğerlerinin yüksek depolama kapasitesi arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak”.
 
Asus NB İş Birimi Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı S.Y. Shian:"ASUS yeni süper ince çözümler geliştirdikçe, 7 mm 1 TB WD Blue sabit disk gibi güvenilir depolama çözümleriyle müşterilerimize ideal kapasiteyi sunma şansı elde ediyoruz” dedi ve ekledi “WD geleneksel bir sabit diskin güvenilirlik ve veri koruma özelliklerini bozmaksızın, bugüne kadar ince ve hafif kişisel bilgisayarların sorunu olan kapasite sınırlarını ortadan kaldırdı.”